FIMUS - granulat nawozowy

Obornik koński granulowany

Obornik koński granulowany

Fimus NA BAZIE OBORNIKA KOŃSKIEGO to skoncentrowany granulowany nawóz organiczny pochodzenia zwierzęcego. Przeznaczony jest do polowych upraw rolniczych oraz roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Jest źródłem substancji organicznej i składników pokarmowych niezbędnych dla rozwoju roślin. Sprzyja rozwojowi mikroflory i poprawia aktywność biologiczną, zwiększa zasobność gleby w składniki pokarmowe i plonowanie roślin. Może być stosowany na wszystkie typy gleb.

Nawóz jest wytwarzany na bazie składników naturalnie występujących w przyrodzie.

Przeznaczenie Fimusu kurzak NA BAZIE OBORNIKA KURZEGO:

 • uprawy polowe
 • warzywnictwo
 • ogrodnictwo
 • uprawy sadownicze
 • uprawy roślin ozdobnych

1000 kg nawozu zawiera co najmniej:

 • 17 kg N
 • 19 kg P2O5
 • 17 kg K2O
 • 16 kg MgO
 • 24 kg CaO.

PAKOWANIE:

 • opakowanie A 5 litrów
 • opakowanie A15 litrów (paleta bez zwrotna o wymiarach 1000×1200 mm)
 • Big Bag (kg) 500-1000kg
 • dostępność i łatwość zakupu,

TRANSPORT:

 • do uzgodnienia auto z windą i wózkiem paletowym łatwy rozładunek u klienta.
 • koszty transportu do indywidualnej wyceny w zależności od odległości i wielkości zamówienia.

UWAGA! Przechowywać w suchych warunkach. Stosować tylko w zatwierdzonych i odpowiednich systemach spalania zgodnie z instrukcją producenta oraz przepisami krajowymi. W myśl ochrony środowiska, opakowania nie należy spalać wraz z pelletem.

Dawki nawozu

Dawki nawozu należy dostosować do zasobności gleby i wymagań pokarmowych roślin, biorąc pod uwagę, że 1000 kg nawozu zawiera co najmniej: 17 kg N, 19 kg P2O5, 17 kg K2O, 16 kg MgO i 24 kg CaO.

UprawaDawki (kg/ha)
Okopowe, warzywa – w tym ziemniaki2 500 – 3 000
Zboża w tym kukurydza1 000 – 1 250
Rzepak1 500- 2 000
Drzewa i krzewy owocowe1 500 – 3 000
Truskawki1 500 – 2 000
Winorośl1 000 – 1 500
Kwiaty i inne rośliny ozdobne1 500 – 2 000
Uprawy szkółkarskie1 000 – 1 500
Uprawy pod osłonami4 000 – 5 000
Trawniki i tereny rekreacyjne1 000 – 1 250
Mieszanie z ziemią lub substratem4-6 kg/m2

Zamów z dostawą

Po wypełnieniu formularzu skontakuje się z Państwem konsultant.
W celu określenia szczegółów - transportu / metody płatności.
CENA 39,99 zł / 15l
14,99 zł / 5l
Rodzaj oraz koszt transportu zostanie
dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  Zdobyte i pielęgnowane doświadczenie pozwala naszemu przedsiębiorstwu dostarczać obornik koński na bazie składowych naturalnego pochodzenia, przy jednoczesnym utrzymaniu substancji odżywczych. Fimus na bazie obornika końskiego to naturalny nawóz organiczny pochodzenia zwierzęcego. Produkt można nabyć dwóch rodzajach opakowań: 5 i 15 litrów. Poręczne opakowania ułatwiają przenoszenie, załadunek, wyładunek oraz przechowywanie produktu. Dodatkowo przygotowaliśmy formę Big Bag: 500-1000 kg (0,5-1,0 t). Lokalna produkcja wspiera lokalnych rolników oraz gospodarzy. Wszystkie składniki są polskiego pochodzenia, od naszych lokalnych dostawców.

  Jak powstaje oferowany produkt?

  Fimus nawóz „koński” powstaje na bazie obornika końskiego, jest pochodzenia zwierzęcego. Poddawany jest procesowi suszenia oraz formowania, dzięki czemu zawiera wszystkie te składniki, jakie posiada tradycyjny obornik. Dostarczony naturalny obornik zostaje zmielony i odwodniony. W ten sposób powstała masa zostaje zgranulowana. Tak przygotowany materiał jest pakowany w paczki. Szczelne zamknięcie oraz magazynowanie w odpowiednich warunkach sprawia, że produkt zachowuje świeżość i przydatność przez bardzo długi czas od wytworzenia.

  Obornik koński – szerokie zastosowanie

  Tego typu produkty są niezwykle skuteczne w działaniu. Odznaczają się nieuciążliwym zapachem oraz możliwością stosowania podczas nawożenia niemal wszystkich roślin: uprawy polowe, warzywnictwo, sadownictwo, ogrodnictwo, uprawy polowe oraz roślin ozdobnych (także doniczkowych). Obornik koński jest zalecany przede wszystkim do inspektów oraz upraw pod osłonami.

  Szeroka oferta firmy

  Zapraszamy do zapoznania się z całą gamą naszych produktów, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. W razie wątpliwości nasi doradcy pomogą w doborze najbardziej odpowiedniego asortymentu. Szeroka oferta, a także doskonała znajomość rynku pozwalają nam nieustannie podnosić jakość wyrobów, co przekłada się na zadowolenie klientów.

  Certyfikowany naturalnie naturalny pellet drzewny, jest to paliwo energetyczne, które stanowi alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Nie wymaga produkcji dodatkowych materiałów bazowych, oraz nie wymaga wycinania drzew co sprawia, że jest to produkt ekologiczny, a za razem ekonomiczny. Granulat z trocin drzew iglastych (rzadziej liściastych), pozbawionych zanieczyszczeń oraz sprasowanych pod ciśnieniem, nie zawierających przy tym substancji toksycznych. Tak uzyskane paliwo ma niską zawartość wilgoci popiołu i związków szkodliwych dla środowiska oraz wysoką wartość opałową.

  Made by rLink.pl