FIMUS - granulat nawozowy

Obornik koński granulowany

Obornik koński granulowany

Fimus koński stanowi naturalny nawóz organiczny na bazie obornika końskiego. Produkt ma postać granulek, które ułatwiają aplikację, a ponadto przyczyniają się do stopniowego i równomiernego uwalniania składników odżywczych w glebie. Dzięki jego zastosowaniu ziemia otrzymuje wszelkie substancje mineralne, niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Fimus na bazie obornika końskiego charakteryzuje się uniwersalnością, dlatego sprawdzi się zarówno przy pielęgnacji pól, ogrodów warzywnych, jak i sadów oraz uprawie roślin ozdobnych.

Nawóz jest wytwarzany na bazie składników naturalnie występujących w przyrodzie.

Przeznaczenie Fimusu kurzak NA BAZIE OBORNIKA KURZEGO:

 • uprawy polowe
 • warzywnictwo
 • ogrodnictwo
 • uprawy sadownicze
 • uprawy roślin ozdobnych

1000 kg nawozu zawiera co najmniej:

 • 17 kg N
 • 19 kg P2O5
 • 17 kg K2O
 • 16 kg MgO
 • 24 kg CaO.

PAKOWANIE:

 • opakowanie A 5 litrów
 • opakowanie A15 litrów (paleta bez zwrotna o wymiarach 1000×1200 mm)
 • Big Bag (kg) 500-1000kg
 • dostępność i łatwość zakupu,

TRANSPORT:

 • do uzgodnienia auto z windą i wózkiem paletowym łatwy rozładunek u klienta.
 • koszty transportu do indywidualnej wyceny w zależności od odległości i wielkości zamówienia.

UWAGA! Przechowywać w suchych warunkach. Stosować tylko w zatwierdzonych i odpowiednich systemach spalania zgodnie z instrukcją producenta oraz przepisami krajowymi. W myśl ochrony środowiska, opakowania nie należy spalać wraz z pelletem.

Dawki nawozu

Dawki nawozu należy dostosować do zasobności gleby i wymagań pokarmowych roślin, biorąc pod uwagę, że 1000 kg nawozu zawiera co najmniej: 17 kg N, 19 kg P2O5, 17 kg K2O, 16 kg MgO i 24 kg CaO.

UprawaDawki (kg/ha)
Okopowe, warzywa – w tym ziemniaki2 500 – 3 000
Zboża w tym kukurydza1 000 – 1 250
Rzepak1 500- 2 000
Drzewa i krzewy owocowe1 500 – 3 000
Truskawki1 500 – 2 000
Winorośl1 000 – 1 500
Kwiaty i inne rośliny ozdobne1 500 – 2 000
Uprawy szkółkarskie1 000 – 1 500
Uprawy pod osłonami4 000 – 5 000
Trawniki i tereny rekreacyjne1 000 – 1 250
Mieszanie z ziemią lub substratem4-6 kg/m2

Zamów z dostawą

Po wypełnieniu formularzu skontakuje się z Państwem konsultant.
W celu określenia szczegółów - transportu / metody płatności.
CENA 39,99 zł / 15l
14,99 zł / 5l
Rodzaj oraz koszt transportu zostanie
dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  Zdobyte i pielęgnowane doświadczenie pozwala naszemu przedsiębiorstwu dostarczać obornik koński na bazie składowych naturalnego pochodzenia, przy jednoczesnym utrzymaniu substancji odżywczych. Fimus na bazie obornika końskiego to naturalny nawóz organiczny pochodzenia zwierzęcego. Produkt można nabyć dwóch rodzajach opakowań: 5 i 15 litrów. Poręczne opakowania ułatwiają przenoszenie, załadunek, wyładunek oraz przechowywanie produktu. Dodatkowo przygotowaliśmy formę Big Bag: 500-1000 kg (0,5-1,0 t). Lokalna produkcja wspiera lokalnych rolników oraz gospodarzy. Wszystkie składniki są polskiego pochodzenia, od naszych lokalnych dostawców.

  Jak powstaje oferowany produkt?

  Fimus nawóz „koński” powstaje na bazie obornika końskiego, jest pochodzenia zwierzęcego. Poddawany jest procesowi suszenia oraz formowania, dzięki czemu zawiera wszystkie te składniki, jakie posiada tradycyjny obornik. Dostarczony naturalny obornik zostaje zmielony i odwodniony. W ten sposób powstała masa zostaje zgranulowana. Tak przygotowany materiał jest pakowany w paczki. Szczelne zamknięcie oraz magazynowanie w odpowiednich warunkach sprawia, że produkt zachowuje świeżość i przydatność przez bardzo długi czas od wytworzenia.

  Obornik koński – szerokie zastosowanie

  Tego typu produkty są niezwykle skuteczne w działaniu. Odznaczają się nieuciążliwym zapachem oraz możliwością stosowania podczas nawożenia niemal wszystkich roślin: uprawy polowe, warzywnictwo, sadownictwo, ogrodnictwo, uprawy polowe oraz roślin ozdobnych (także doniczkowych). Obornik koński jest zalecany przede wszystkim do inspektów oraz upraw pod osłonami.

  Szeroka oferta firmy

  Zapraszamy do zapoznania się z całą gamą naszych produktów, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. W razie wątpliwości nasi doradcy pomogą w doborze najbardziej odpowiedniego asortymentu. Szeroka oferta, a także doskonała znajomość rynku pozwalają nam nieustannie podnosić jakość wyrobów, co przekłada się na zadowolenie klientów.

  W dobie coraz bardziej wymagających warunków klimatycznych odpowiednia pielęgnacja i nawożenie upraw — bez względu na ich gatunek oraz skalę — okazuje się praktycznie niezbędna. Obornik koński stanowi jeden ze skutecznych sposobów na dostarczenie roślinom odpowiedniej dawki składników odżywczych oraz mikroelementów, co w konsekwencji pozwala na maksymalizację plonów. Odpowiednia efektywność uprawy ma szczególne znaczenie w przypadku największych gospodarstw, jednak naturalny nawóz granulowany dostępny w naszej ofercie znajduje powszechne zastosowanie także w kontekście niewielkich upraw.

  Dlaczego warto postawić na obornik koński od naszej firmy?

  Warto zaznaczyć, że granulowany obornik koński, który dostępny jest w ramach naszej oferty, to produkt w stu procentach pochodzenia polskiego. Począwszy od pozyskiwanego materiału naturalnego, poprzez proces produkcji, pakowania i dystrybucji — decydując się na skorzystanie z oferty, wspierają Państwo tym samym rodzimą gospodarkę i przedsiębiorców.

  W naszej firmie dysponujemy zaawansowanym zapleczem technologicznym, które pozwala nam na wydajną produkcję obornika końskiego w formie, która jest przyjazna dla klienta — zarówno pod względem swoich walorów, jak i łatwości transportu i magazynowania. Nie oznacza to jednak, że zatraciliśmy swój lokalny charakter. Szeroko zakrojona kontrola jakości, w połączeniu z dbałością o każdy szczegół funkcjonowania firmy, to cechy, które pozwoliły nam na osiągnięcie obecnej pozycji rynkowej. Nowoczesna infrastruktura to również gwarancja powtarzalnego produktu, który odznacza się podobnymi walorami niezależnie od danej partii.

  Lokalny charakter naszej firmy przejawia się również w naszym podejściu do klienta. Nabywając obornik koński, jak również każdy inny produkt dostępny w naszym asortymencie, mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji zamówienia. Wysoki standard obsługi klienta oraz indywidualne podejście do każdej realizacji to najważniejsze wyznaczniki naszej filozofii pracy. Pozostajemy również elastyczni w kwestii transportu — produkt zostanie dostarczony i wyładowany we wskazanym przez Państwa miejscu, a wycena transportu przeprowadzana jest indywidualnie.

  Obornik koński — zalety granulowanych nawozów naturalnych

  Obornik koński w formie granulatu to rozwiązanie cenione wśród właścicieli upraw o zróżnicowanym charakterze i skali. To właśnie uniwersalność stanowi największą siłę tego typu nawozu. Dodatkowym atutem jest również przystępność formy — granulat jest łatwy w transporcie, przechowywaniu oraz aplikacji, a dzięki procesowi suszenia nie ma mowy o uciążliwym zapachu. Bogactwo mikroelementów pozwala z kolei na dostateczne odżywienie roślin, co znajduje odzwierciedlenie w obfitych plonach.

  Jeśli nadal mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości odnośnie naszej oferty lub innych aspektów transakcji, zachęcamy do kontaktu — nasi konsultanci z radością udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji. Dodatkowe informacje na temat obornika końskiego oraz pozostałych produktów dostępne są również w odpowiednich sekcjach naszej strony internetowej.

  Ekologiczny oraz naturalnie naturalny pellet drzewny to paliwo energetyczne, które stanowi nowoczesną alternatywę dla pozostałych form grzewczych. Dzięki niskiemu poziomowi wilgoci stanowi wysoce wydajne oraz ekonomiczne źródło energii. Granulat pozyskiwany jest z trocin, wiór i ścinek drzew iglastych, dzięki czemu drzewa wykorzystywane do jego produkcji nie podlegają zbędnemu wycinaniu. Wszelkie zanieczyszczenia podczas produkcji zostają usunięte, dlatego naturalnie naturalny pellet drzewny nie przyczynia się do produkcji szkodliwych substancji, a więc jest przyjaznym środowisku rozwiązaniem.

  Made by rLink.pl